Ian Glenday

Ian zaczął swoją przygodę z Lean kierując zakładem produkującym enzymy w procesie głębokiej fermentacji bakterii. To właśnie wtedy zaczął po raz pierwszy rozwijać koncepcje i zasady Lean z myślą o ich zastosowaniu w przemyśle przetwórczym w procesach o charakterze ciągłym.

Po przerwie, którą poświęcił na zdobycie tytułu MBA w Bradford Business School w Wielkiej Brytanii, rozpoczął pracę w Reckitt & Colman, gdzie kierował projektem udoskonalenia systemu MRP II do klasy „A” w dywizji farmaceutycznej koncernu. Zdobyte tam doświadczenia pozwoliły mu zrozumieć dlaczego myślenie oparte na produkcji w partiach – stanowiące podstawę większości systemów planowania ERP – powoduje generowanie za każdym razem innego planu produkcyjnego wywołując konieczność nieustannego gaszenia pożarów.

Następnie przeniósł się do dywizji artykułów gospodarstwa domowego i wyposażenia łazienek, gdzie zainicjował i wdrażał paneuropejską strategię transformacji łańcucha dostaw opartą na leanowej zasadzie „każdy produkt w każdym cyklu”, aby w kolejnym kroku swojej kariery przenieść się do innego oddziału firmy – Colman’s of Norwich – na stanowisko szefa działu rozwoju strategii (ang. Policy Deployment), odpowiedzialnego za wdrożenie sposobu myślenia i zasad RFS Lean w całym koncernie.

Obecnie Ian prowadzi własną firmę konsultingową Repetitive Flexible Supply Ltd. i jako niezależny sensei oraz trener wspiera firmy na całym świecie w przeprowadzaniu transformacji Lean. Jego podejście do zastosowania Lean w wielu różnych gałęziach przemysłu, w tym m.in. spożywczym, chemicznym, tytoniowym, farbiarskim i farmaceutycznym, wyróżnia się oryginalnością, jest niezmiernie pouczające, a przy tym zawsze zabawne.

Ian jest autorem dwóch ważnych książek na temat Lean: „Przejdź na logikę przepływu” oraz „Lean/RFS: putting the pieces together”, którą napisał wspólnie z Rickiem Satherem, wiceprezesem działu łańcucha dostaw amerykańskiej części koncernu Kimberly-Clark. Obie książki zdobyły prestiżową nagrodę Shingo Publication Award.

Wywiad z Ianem Glendayem

Dowiedz się dlaczego irytujące drobiazgi mają znaczenie  – kliknij TUTAJ by przeczytać artykuł

Przeczytaj o wyższych kosztach, które nie dodają wartości – kliknij TUTAJ by przeczytać artykuł

Przeczytaj również inne artykuły Glendaya pisane w języku angielskim:

  • Why and how ERP creates instability – klinij TUTAJ aby przeczytać
  • The right people in the right place – klinij TUTAJ aby przeczytać
  • Here’s an idea: run to time – klinij TUTAJ aby przeczytać
  • How Toyota created stability – klinij TUTAJ aby przeczytać
  • Levelled production – how to start – klinij TUTAJ aby przeczytać
  • Percentages – how we should really measure demand – klinij TUTAJ aby przeczytać

Prezentacja Iana

Książki Glendaya

[/mp_row]


zobacz pełen program