Usługi lean z oferty LEI Polska

SZKOLENIA NA TERENIE NAJLEPSZYCH PRZEDSIĘBIORSTW DLA OSÓB Z ZEWNĄTRZ (Z INNYCH FIRM)

LEI Polska jest twórcą i organizatorem największego na świecie programu szkoleń otwartych, w którym osoby z innych firm mogą wziąć udział w warsztatach prowadzonych na terenie najlepszych polskich przedsiębiorstw produkcyjnych i usługowych mogących pochwalić się praktycznym zastosowaniem koncepcji Lean Management.

Każda zainteresowana osoba z dowolnej firmy może wziąć udział w jednym z 32 tematów prowadzonych przez doświadczonych konsultantów na terenie jednej z 23 firm partnerskich uczestniczących w programie. Dzięki tej nowatorskiej formule uczestnicy warsztatów zyskują unikalną możliwość praktycznej nauki na najlepszych wzorcach, pod okiem najbardziej doświadczonych ekspertów. Zapraszamy Państwa do odwiedzenia najlepszych firm w Polsce i przekonania się na własne oczy jak budują one swoją przewagę.

szkolenia1

 

szkolenia-kopia1-1024x524

 Zapraszamy do kontaktu:

monika_kowalczykMonika Kowalczyk
tel.: 71 798 57 33 wew. 11
fax: 71 798 57 34
email: otwarte@lean.org.pl

DOSTOSOWUJEMY SIĘ DO SPECYFIKI BRANŻY

Dostosowujemy narzędzia i metody Lean do specyfiki firmy klienta. Realizując na przestrzeni lat szereg projektów (w tym wiele nietypowych) rozwinęliśmy unikalne kompetencje w dostosowywaniu metod i narzędzi lean do charakterystyki konkretnego przedsiębiorstwa.

REALIZUJEMY PROJEKTY DORADCZE KOMPLEKSOWO

Realizujemy projekty reorganizacji firm, począwszy od procesów planowania strategicznego, aż po wsparcie reorganizacji poszczególnych działów firmy.

otwn
otw
otw

DOSTOSOWUJEMY SIĘ DO INDYWIDUALNYCH POTRZEB KLIENTA

Świadczymy usługi doradcze dostosowane do indywidualnych potrzeb. Współpraca doradcza z naszymi klientami może przybrać formę:

 • Projektów doskonalących w wybranych obszarach firmy
 • Warsztatów Kaizen
 • Reorganizacji firmy w oparciu o zasady Lean Management
 • Projektu rozwoju przywództwa i systemu zarządzania w kulturze Lean
 • Wsparcia przy wdrażaniu korporacyjnych/firmowych systemów Lean
 • Projektu analizy i/lub audytu względem wymogów środowiska Lean
 • Wsparcia w projektowaniu linii i gniazd produkcyjnych

NASZE SZKOLENIA SĄ CAŁKOWICIE PRAKTYCZNE

Nasze szkolenia na zamówienie są przeprowadzane na terenie firmy klienta i mają charakter całkowicie praktyczny. Są realizowane na realnym obszarze i/lub procesie przedsiębiorstwa.

POSIADAMY ZESPÓŁ STAŁYCH EKSPERTÓW

Większość firm doradczych i szkoleniowych w Polsce korzysta z podwykonawców. Zespół LEI Polska to grupa stałych ekspertów z wieloletnim doświadczeniem przemysłowym stale podnoszących swoje kwalifikacje. Dzięki przyjętemu modelowi działania oferujemy kompleksową, długoterminową obsługę projektów doradczych z zakresu Lean Management przez najlepszych specjalistów w Polsce.

Zapraszamy do kontaktu:

Monika Kuleczka
tel.: 71 798 57 33 wew. 12
fax: 71 798 57 34
email: zamowienia@lean.org.pl

SPECJALIZUJEMY SIĘ W DORADZTWIE DLA SEKTORA USŁUGOWEGO

Jako jeden z nielicznych ośrodków  na świecie stworzyliśmy specjalizowany zespół ekspertów dedykowanych wspieraniu firm usługowych we wdrażaniu Lean Management. Dzięki temu rozwinęliśmy szereg metod i narzędzi Lean dostosowanych do specyfiki nowoczesnych procesów usługowych. Wspieramy we wdrażaniu szczupłego podejścia banki, firmy ubezpieczeniowe, leasingowe, centra usług wspólnych (SSC – Shared Service Centers, BPO – Busienss Process Outsourcing), świadczące usługi kadrowe, księgowe oraz IT, dostawców mediów  oraz firmy  handlowe.

ODKRYWAMY NIEWYKORZYSTANY POTENCJAŁ POPRAWY PRODUKTYWNOŚCI

Nawet w najbardziej zaawansowanych organizacyjnie i technologicznie firmach usługowych istnieje ogromny i niewykorzystany potencjał poprawy, który pozwala podnieść produktywność, wydawałoby się już bardzo optymalnych procesów nawet o kilkadziesiąt procent, przy jednoczesnej poprawie jakości i to bez inwestycji w IT, który najczęściej pozostaje ukryty za zasłoną złożoności, niepowtarzalności i zmienności. Potrafimy odkryć i wykorzystać ten ukryty potencjał istotnie poprawiając wyniki naszych klientów.

JESTEŚMY SKUTECZNI

Naszą skuteczność potwierdzają wyniki osiągane przez naszych klientów, które wykazują często kilkudziesięcioprocentową poprawę.

 

usługi

 

ROZWIĄZUJEMY PROBLEMY BIZNESOWE NASZYCH KLIENTÓW

Realizowane przez nas projekty są zawsze dostosowane do specyfiki naszych klientów. Współpraca z nami może przybrać formę:

 • Zwiększania efektywności pracy, czyli jak tymi samymi zasobami realizować więcej zadań
 • Skracania czasu realizacji działań i procesów usługowych, poprawy realizacji na czas
 • Skutecznego rozwiązywania problemów
 • Zaangażowania menadżerów i pracowników w ciągłe doskonalenie
 • Zwiększenia produktywności procesów sprzedaży
 • Monitorowania efektywności procesów i wykorzystywania pozyskanych danych do rozwiązywania złożonych problemów
 • Usprawniania pracy menadżerów
 • Zarządzania tzw. „wiedzą tajemną” (transparentności prac eksperckich)
 • Usprawniania prac eksperckich
 • Definiowania i standaryzowania procesów
 • Tworzeniem spójnego systemu pomiaru efektywności procesów w powiązaniu z wyzwaniami i strategią firmy (w oparciu o Hoshin Kanri)

POSIADAMY ZESPÓŁ STAŁYCH EKSPERTÓW

Większość firm doradczych i szkoleniowych w Polsce korzysta z podwykonawców. Zespół LEI Polska to grupa stałych ekspertów z wieloletnim doświadczeniem w sektorze usługowym stale podnoszących swoje kwalifikacje. Dzięki przyjętemu modelowi działania oferujemy kompleksową, długoterminową obsługę projektów doradczych z zakresu Lean Management przez najlepszych specjalistów z branży. Dodatkowo nasz zespół ds. Lean w usługach rozwija metody Lean dostosowane do złożonego świata usług, zamiast wdrażać wprost metody znane z produkcji, które nie zawsze sprawdzają się w specyfice prac specjalistycznych.

ŹRÓDŁO WIEDZY www.lean.org.pl

Rozwijana nieprzerwanie od kilku lat, największa w Polsce skarbnica wiedzy na temat Lean Management, którą tworzą artykuły pisane głównie przez praktyków Lean Management.

BEZPŁATNY DOSTĘP

Dostęp do bazy wiedzy jest całkowicie darmowy. Jej powstanie i rozwój jest realizacją misji LEI Polska polegającej na rozpowszechnianiu wiedzy, doświadczeń i najlepszych praktyk z zakresu Lean Management.

baza wiedzy

ROZPOWSZECHNIANIE NAJLEPSZYCH PRAKTYK

Wiele z dostępnych w bazie wiedzy artykułów stanowią bogato ilustrowane zdjęciami studia przypadków krajowych firm produkcyjnych i usługowych, dzięki którym czytelnicy mogą dowiedzieć się w jaki sposób krajowi liderzy zarządzania wdrażają metody i techniki Lean Management.

 

zakres tematyczny

 

DZIELENIE SIĘ WIEDZĄ PRZEZ DOŚWIADCZONYCH EKSPERTÓW

Wiele z dostępnych w bazie wiedzy artykułów to porady doświadczonych ekspertów zajmujących się na co dzień problematyką Lean Management. Dotyczy to zarówno ekspertów zagranicznych (np. „Mistrz Gemba radzi” Michaela Balle), jak również najlepszych polskich specjalistów (np. „Doświadczenia wdrożeniowe – cykl porad ekspertów LEI Polska”, publikowane w języku angielskim dla społeczności lean na całym świecie – zobacz Planet Lean na www.planet-lean.com).

planet-lean

WYDAWNICTWO LEI POLSKA

Książki Wydawnictwa LEI Polska popularyzują najnowszą wiedzę z dziedziny zarządzania i Lean Management. Dzięki prowadzonej równolegle działalności szkoleniowej i doradczej na bieżąco analizujemy i rozpoznajemy trendy oraz potrzeby przedsiębiorców z branży produkcyjnej i usługowej.

NIEZWYKLE PRAKTYCZNE
Oferowane przez nas podręczniki mają charakter niezwykle praktyczny i oparte są na realnych przykładach.

NAJNOWSZA WIEDZA
Dzięki książkom naszego wydawnictwa na polski grunt przenoszone są najnowsze trendy z dziedziny zarządzania (m.in. Toyota Kata, A3, Szczupłe rozwiązania, Sito Glendaya i in.)

leanbooks

DOSKONAŁA JAKOŚĆ TŁUMACZEŃ
Nasze książki bardzo wysoka jakość tłumaczeń (merytoryczna i językowa). W pracy tłumaczy wykorzystywana jest m.in. wiedza doświadczonych ekspertów i konsultantów.

WSPARCIE PROCESÓW WDROŻENIOWYCH
Książki Wydawnictwa LEI Polska stanowią cenne oparcie w procesach wdrożeniowych realizowanych przez praktyków Lean Management w produkcji i usługach.

katalog leanbooks,pl

NAGRODY
Wiele z naszych książek otrzymało prestiżową nagrodę Shingo Prize, m.in. „Przejdź na logikę przepływu”, „Tworzenie przepływu ciągłego”, „Zobaczyć całość” oraz „Naucz się widzieć”.

OSOBIŚCIE POZNAJ AUTORÓW
Autorów naszych książek spotkasz co roku na Konferencji Lean Management dla produkcji i usług. Przekonaj się, kto z autorów podręczników Wydawnictwa LEI Polska gościł już we Wrocławiu.

spotkaj autorów

OFERTA WYDAWNICZA
Pełna oferta wydawnicza dostępna jest na stronach internetowych naszej księgarni pod adresem www.leanbooks.pl

KONTAKT

Satto Media – dystrybucja
tel.: 32 720 97 89
email: sklep@leanbooks.pl